Cyklověž PřerovCyklověž Přerov, parkovací dům pro kola za 5 Kč / 24 hodin

Velké Karlovice a okolí, Tipy na výlet, Turistický průvodce, Přerov

Volná místa

Velká kola

78

Dětská kola

16

Uschování / 24 hod

5,-Kč

Jak používat

Velké Karlovice a okolí

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Založena byla v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Z dob minulých se v obci dochovalo několik zajímavých stavebně kulturních památek. Zejména dřevěný kostel z roku 1754, fojtství z roku 1793 a kupecký dům. V budově bývalého kupeckého domu dnes sídlí Karlovské muzeum. Místní expozice zachycují obrazy ze života lidí zdejšího kraje a k vidění jsou i sbírky zemědělského a salašnického nářadí. Atmosféru dokresluje původní valašská kuchyně.

V okolí Velkých Karlovic, které jsou typickou valašskou obcí, najdete zachovalé pastviny s menšími stády ovcí a chalupy v horách, kde se ještě dodnes hospodaří. Objevíte zde nejen panenskou přírodu s malebnými zákoutími, ale také klid potřebný pro vaši relaxaci. Velké Karlovice leží v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Pod Trojačkou pramení Vsetínská Bečva a v údolí Leskové na svahu hřebenu Lemešná je uchován relikt pralesa Razula.

Římskokatolický kostel ve Velkých Karlovicích byl založen v roce 1754 Františkem, hrabětem ze Žerotína. Dřevěná barokní stavba byla postavena bez jediného kovového prvku na půdorysu kříže. Nad středem kostela je barokní věžička se dvěma zvony. Stavba byla zasvěcena Panně Marii Sněžné.


 

Valašskou krajinu utvářeli místní lidé. Usadili se v horách, obdělávali políčka, chovali ovce a ze dřeva z místních lesů stavěli dřevěnice. Chalupy byly obklopeny sady a pastvinami. Vzrostlé stromy chránily chalupy před bleskem a lidem poskytovaly stín.


Nonstop provoz
můžete uschovat tyto druhy kol

Elektrokola Velká kola Dětská kola

NONSTOP linka +420 602 206 150

"Parkovací dům pro kola" byl pořízen za přispění prostředků státního
rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR

MMR P?erovská rozvojová s.r.o. m?sto P?erov

Všechna práva vyhrazena (c) 2015 cykloprerov.cz
design a CMS wedipa.com, Přihlášení

Mapa stránek